Üçüz atletler: Milli formayı giymek istiyoruz

İnkılap Ortaokulu’nda yapılan spor seçmelerinde Aşkale Belediyespor Kulübü atletizm antrenörü Elif Eyüp, antrenmana çağırdığı 15 yaşındaki Mert Aslan’ın ardından diğer kardeşler Ömer ve Yusuf’u da davet etti. Eyüp’ün çalıştırdığı üçüzler, katıldıkları il şampiyonalarında dereceler elde etti. Bölge yarışlarından da başarıyla dönen üçüzler, okullar arası Türkiye şampiyonalarında çok sayıda madalya aldı.

2023’ÜN BAŞARILI SPORCULARI OLDULAR

Son olarak geçen aylarda gerçekleştirilen okullar grup müsabakalarında 60 metre ve 100 metre engellide Ömer Aslan, 800 metrede Mert Aslan, 1500 metrede Yusuf Aslan 1’inci olarak kürsüye çıktı. Kardeşler, 4×100 bayrak yarışmasında da takım halinde birinci olmayı başardı.

Erzurum’daki Reşit Karabacak Spor Lisesi’nde eğitimlerine devam eden kardeşlerden Ömer, Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi’ne alındı.

Üçüzler ayrıca Erzurum Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından 2023 yılının başarılı sporcuları olarak seçildi.

“BİRBİRİMİZİ DESTEKLİYORUZ”

Mert Aslan, “Benden sonra diğer kardeşlerim de atletizme başladı. Üçüz olarak hep birlikte hareket ediyoruz. Antrenman ve yarışmalarda birbirimizi destekliyor ve motive ediyoruz. İlk hedefimiz, milli formayı giyerek ülkemizi uluslararası müsabakalarda ve olimpiyatlarda temsil etmek” diye konuştu.

Ömer Aslan 800 ve 1500 metrede koştuğunu belirterek, yarış sırasında birbirlerini destekleyip, motive olduklarını söyledi.

Yusuf Aslan “Atletizmde efsane olmak istiyoruz. Üçüz olarak spora devam edip, milli formayla ülkemiz adına yarışmak istiyoruz” dedi.

“MİLLİ TAKIMA GİRME ŞANSLARI ÇOK YÜKSEK”

Antrenör Elif Eyüp da şunları söyledi:

“3 kardeş de atletizmde birbirinden yetenekli. Bu yıl milli takım yarışmaları var. Üçüzlerin milli takıma girme şansları çok yüksek. Üçüz kardeşlerin önce milli formayı giyip, ardından uluslararası yarışlarda ülkemizi temsil etmelerini istiyoruz. Bu konuda ben de onlara elimden gelen desteği vereceğim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir