Saçını Böyle Kurutanlar Dikkat! Farkında Olmadan Mahvediyorsuz!

Saç bakımı, oldukça önem gerektiren hassas bir işlemdir. Saçlarımızı sağlıklı ve güçlü tutmak için pek çok yöntemler uygularız. Doğru yıkama, doğru ürün kullanma ve çeşitli saç maskeleri saçların sağlıklı olmasını sağlar ve birtakım saç problemlerini giderir.

Saçınızın sağlığını korumak için her unsura dikkat etseniz de gözünüzden kaçan çok basit hatalar vardır. Saç kurutma, sandığınız kadar kolay ve gelişigüzel yapılmaması gereken bir uygulamadır. Saçınızı mahvetmemek adına saçlarınızı kuruturken yapılan bu yaygın hatalardan mutlaka kaçın.

SAÇ KURUTURKEN YAPILAN YAYGIN HATALAR

Saçlarımızı kuruturken gelişigüzel kuruturuz. Saç kuruturken yapılan hataların en başında, saç ıslakken kurutma gelir. Böyle kurutma, saçınızı kırılgan ve sert bırakır. Saçınızın nemini alması için havlu kullanabilirsiniz. Saçınızı havluda bir süre beklettikten sonra kurutabilirsiniz.

Saçlarınızı kurutmadan önce mutlaka ısı koruyucu ürün kullanmalısınız. Saçınızda ısıya dayanıklı bir tabaka olmazsa saçlarınız daha fazla zarar görür. Bu ürünler sizi, saç sağlığınızı bozmaktan kurtaracaktır. Aksi halde ısı koruması olmazsa saç sağlığınız zamanla bozulur.

Saç kuruturken yapılan bir diğer hata, fön makinesini saçınıza yakın tutmaktır. Güvenli bir mesafeyi koruyun ve acele etmeden kurutun. Ayrıca saçlarınızı kökten uca doğru kurutmalısınız. Buradaki püf nokta, sıcak hava akışını saçınızın büyüme yönünde tutmaktır. Bu, saçın kütikülünü pürüzsüz tutar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x