Yastıkaltı altına hükümet ayarı

Yastık altındaki altınların ekonomiye kazandırılması, dijital para çalışmalarındaki son durumu değerlendirmek üzere yarın bir kez daha Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında harekete geçiliyor.

Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK), yarın Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında bir araya gelecek.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılacak toplantıda, finans teması çerçevesinde; yatırım taahhütlü avans kredileri (YTAK) başta olmak üzere, yatırımların finansmanı, yastık altındaki altınların ekonomiye kazandırılması, dijital para çalışmalarında son durum, katılım finans çerçeve kanunu çalışmaları ile Aile ve Gençlik Bankası gibi konular görüşülecek. Toplantının ardından yazılı açıklama yapılması ön görülüyor.

YASTIK ALTI YATIRIMINDA REKOR ATIŞ

Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası’nda (KMKTP) standart altının kilogramı 1 milyon 704 bin 1 liraya artış gösterdi.

Altın piyasasında, en düşük 1 milyon 665 bin lira, en yüksek 1 milyon 711 bin 500 lirayı gören standart altının kilogram fiyatı, günü önceki kapanışa göre yüzde 2,2 artarak 1 milyon 704 bin 1 liradan bitirdi.

KMKTP’de, altında gerçekleşen toplam işlem hacmi 1 milyar 429 milyon 209 bin 779,39 lira, işlem miktarı ise 849,67 kilogram seviyesine geldi.

Tüm metallerdeki toplam işlem hacmi de 1 milyar 749 milyon 420 bin 287,38 lira düzeyinde gerçekleşti.

Altın borsasında bugün en çok rağbet gören kurumlar sırasıyla şu şekilde;

İstanbul Altın Rafinerisi, Türkiye Finans Katılım Bankası, Fetih Döviz ve Kıymetli Madenler, INTL HRM Kıymetli Madenler ve Nil Kıymetli Madenler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x