Piyasa Analistleri Seçti: Bu 6 Kripto Paraya Dikkat Edin!

Kripto para piyasası, uzun bir zorlu dönemin ardından geçen hafta ani bir değer artışı yaşadı. Mart ayında baş gösteren bankacılık krizi iflası, yatırımcıları piyasaya yönelten itici güç oldu. Piyasa analistleri, mevcut ortam ve yaklaşan haber akışı nedeniyle bu 6 kriptoya dikkat çekiyor.

20 Mart haftasında takip edilmesi gereken kripto para birimleri

Bitcoin (BTC)

Bitcoin (BTC) geçen hafta sıçradı ve yaklaşık %25 değer kazandı. Lider kripto nihayet son direnç seviyelerini kırdı. Bu ani yükselişin itici gücü çalkantılı küresel ekonomik koşullar olabilir. Tarihsel olarak, geleneksel piyasalarda sıkıntılı olaylar olduğunda yatırımcılar Bitcoin’e akın etti.

Birkaç bankanın iflası, enflasyon oranları ve Fed’in dolar likidite kararları, Bitcoin’in fiyat artışına katkıda bulunmuş olabilir. BTC, geçen hafta 22.450 dolar civarında işlem gördükten sonra 28.000 doların üzerinde konsolide oluyor.

Conflux (CFX)

Conflux (CFX), CFX tokeninin fiyatının iki kattan fazla artması ve 1 milyar dolarlık piyasa değeri rakamını geçmesiyle bu hafta en çok kazanan oldu. Fiyat artışını besleyen birkaç olası faktör var, bunlardan biri projenin Instagram’ın Çin versiyonu Xiaohongshu ile entegrasyon haberi.

Proje ayrıca, China Telecom ile işbirliği içinde Conflux Network’ün blockchain desteğini kullanan SIM kartların piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Son zamanlardaki haber akışı CFX fiyatını 50’nin üzerinde olumlu etkiledi.

Mask Network (MASK)

Mask Network, geçen hafta %80’den fazla artışla bir başka büyük kazanan oldu. Bu sıçrama, kripto terminolojisinde balinalar olarak bilinen büyük alıcıların alım satımlarına ve Binance’in MASK’ı rezerv kanıtı sistemine eklemesine bağlı olabilir. Rezerv kanıtı,

Kripto balinalarının büyük meblağlarda MASK satın alması, daha fazla sayıda küçük alıcıyı kendine çekti. MASK, geçen hafta yaklaşık 3,20 dolardan fiyatlandırıldıktan sonra şimdi 5,3 dolardan işlem görüyor.

Fantom (FTM)

Fantom, muhtemelen bir mainnet yükseltmesi nedeniyle %24’ten fazla değer kazandı. Fantom’un yükseltmesi, ağının belirli dosyaları ve günlükleri daha hızlı işlemesini sağlar.

Fantom’un en son yükseltmesi ayrıca blok işleme sürelerini %30 oranında hızlandırır. Bu metrik, her işlem bloğunun ne kadar hızlı tamamlandığını belirler. FTM, geçen hafta 0,39 dolardan işlem gördükten sonra şimdi yaklaşık 0,48 dolar değerinde.

Neo (NEO)

Twitter’daki bir kripto analistine göre, NEO (NEO) fiyatı, muhtemelen Çin’de varlığı olan kripto paraların yeniden canlanması nedeniyle yaklaşık %20 arttı. Hong Kong’un 2022’nin sonlarından bu yana kriptolara karşı daha dostane bir duruş sergilemesi, tokenin kazanmasının bir başka nedeni olabilir.

NEO, merkezi olmayan depolama, akıllı sözleşme işlevselliği ve dApps olarak bilinen merkezi olmayan uygulamalar gibi özellikler sunan genel amaçlı bir kripto ağı ve ekosistemidir. Altcoin yazım sırasında 12 dolar bölgesinde işlem görüyor.

Ripple (XRP), üç haneli fiyata ulaşabilir

Kripto destekçisi David Gokhstein, Coinbase’in eski CTO’su Balaji Srinivasan’nin 90 milyon dolarlık BTC tahmini değerlendirdi. Gokhstein, böyle bir ortamda altcoin piyasanın ne durumda olacağını sorguladı.

Kripto fenomeni, Bitcoin’in en azından önümüzdeki 90 gün içinde bu hedefe ulaşamayacağını düşünüyor. Öte yandan XRP daha fazla ilgi görüyor ve bu nedenle CBDC yeniden ortaya çıktığında patlaması bekleniyor.

Son olarak, Gokhstein, Coinbase’in eski CTO’su Balaji Srinivasan tarafından ortaya atılan tahmin gerçek olursa, XRP fiyatının 589 dolara ulaşacağını hesapladı. Kriptokoin.com olarak 90 milyon dolarlık BTC’nin dayanaklarına bu yazıda yer verdik.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*