İtalya’dan Türkiye Fiyatına Alabileceğiniz Zeytin Ağaçları İçinde 5 Ev

Türkiye’de artan fiyatları karşısında araştırmalarımıza devam ediyoruz. Kredi kullanımındaki zorlukları bir yana bırakalım, İstanbul’da bir ev alacak kadar nakdi olanlar buyursun. İtalya’dan zeytin ağaçları içinde 5 tane ev bulduk hem de yurt içi fiyatına.

İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Muğla… Buralarda ya da ülkenin geri kalanında ev alabilmek orta sınıfı aştı, zengin işine döndü. Madem zenginlikten bahsediyoruz o zaman kralın nakit olduğu ortamda kredi de gerekmiyor. Bu beton görüntüsünden sizi İtalya’nın taş evlerine, Akdeniz esintili sokaklarına götürelim.

En pahalı evle başlayalım. Havalimanı, plajlara yakın, avlusunda havuzu olan, iç dizaynı da taşlarla örülü bu ev, tam bir İtalyan modeli. 2 odalı evin fiyatı 158 bin euro yaklaşık 4,5 milyon ama dedik ya en pahalısıyla başladık.

www.rightmove.co.uk

3 odalı bu evin dışarıda görünüşü bu. Tabi Türkiye’de sıfır evlere ve eski apartmanların dış cephe yenilemesiyle sağlam olduğuna olan inanışla çekici gelmeyeceğini bildiğimiz için 2. evde bir farklılık yaparak ikinci resmi de ekleyeceğiz.

Evin manzarasını görünce işler değişebilir. Bu evin oturuma hazır 3 odalı bu evin fiyatı 75 bin euro yani 2 milyon TL seviyesinde.

www.rightmove.co.uk

Aşırı havalı: Toscana’dan bir evle geldik! Anlatmaya gerek yok bizim içimize sindi alıcısına hayırlı olsun. Fiyatı, 79 bin euro kısaca 2 milyon 300 bine yuvarlayabiliriz.

www.rightmove.co.uk

Bu kez köy evi de olur çiftlik evi de olur sevimli bir yerle geldik. Bu fiyata İtalya’dan bunu mu alacağım demeyin iki katı fiyata İstanbul’da adını bilmediğiniz semtlerde sadece bahçe katı o da kotu -3 olduğunu söylememek için belirtilen evler satılıyor. Yine ikinci görseli ekleyelim de bağ, bahçe, bostan arayanlar görsün.

www.rightmove.co.uk

Evin kendisi 133 metrekare olurken, bahçesi yaklaşık 1 dönüm ve fiyatı 95 bin euro yaklaşık 2 milyon 700 bin TL.

Son evimiz 60 metrekare ancak hem tarihi bir bölgede hem de İtalya coğrafyasında Floransa, Perugia, Firenze, Roma gibi şehirlerin tam ortasında. Küçük bir bahçesi, odunluğu olan evin fiyatı 75 bin euro yani 2 milyon lira seviyesinde.

www.rightmove.co.uk

İtalya’daki evler içimizi açtı ama zevk meselesi. Siz yine de göz atın deriz en azından mimari değişiklik olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x