Amazon, Chrome ile rekabet edecek bir tarayıcı yapıyor olabilir

Amazon, kendi tarayıcısını oluşturarak Google Chrome’a rakip olmayı düşünebilir. Bu söylenti şirketin son birkaç gündür gönderdiği anketlerden doğdu. Anket, Amazon’un yeni bir tarayıcıyı indirip denemeye ikna etmek için kullanıcıları neyin ikna edici olacağını daha iyi anlamasına yardımcı olmayı amaçlıyor. Bu elbette bir ürün lansmanının yakın olduğu anlamına gelmese de, böyle bir hamlenin düşünüldüğünü doğruluyor.

Ankette, Amazon, kullanıcıların milyonlarca kişi için gezinme deneyimini geliştirmeye potansiyeli olan yeniliklere katkıda bulunacağını açıkça belirtiyor. Ancak, Amazon’un buradaki oyun planı tam olarak ne olabilir? Zaten ABD’deki en büyük çevrimiçi perakendeci kendisi, bunun yanında başarılı bir yapım şirketi ve kendi akış servisine de sahip. Ancak, hala reklam işinde de var olan Amazon pek ala bu alanla alakalı sektörlere yatırım yapmak istiyor olabilir.

Amazon, Chrome ile rekabet edecek bir tarayıcı yapıyor olabilir

Amazon, son olarak 2011’de Silk ile bir web tarayıcısı oluşturmayı denedi. Teknik olarak bir tarayıcı olsa da, oldukça sınırlıydı ve daha çok diğer şirket ürünlerini tamamlayan bir araçtı. Ancak, bu sefer gündemde tüm yönleriyle uygun bir tarayıcı var gibi görünüyor.

Anket, teorik bir yazılımı masaüstü / dizüstü bilgisayar deneyimi olarak tanımlarken, amaç mobil entegrasyon da olabilir. Nitekim, bugünlerde telefonlardaki tarayıcılar, kullanım kolaylığı kadar karlılık açısından da masaüstü bilgisayarlara göre çok daha etkilidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*